LESS TO HAVE, MORE TO BE

READ HERE: “Less to be, more to have” teory described in three different life events of my life. How to choose to have less and believe you are becoming more even you could have more. There are teory which sayes having less doesn’t mean to lose or become less worth.

At first I get to know this teory in practic level while I started to live in hotel. I was able to live there unlimited period of time and also had full dining table. But soon enought it started to bother me. If defenetly shows it is not in nature of human being to get all and what you want. How to let yourself underatsnd and accept that you don’t need it all? Even if there was a lot of food, good one and for free, my body needs a little. Much less that eyes want. A little will be much better that to eat a lot. Better to my stomack, healt and brain. So I experimented with having less rather that a lot, having necessery rather than unhealthy food and end up being more satisfied. I like to eat good. Sometimes it seems like in previous life I have been starved roaming indian, haha.

Related with food I understand teory of “having less, becoming more”. But after shopping in the seond hand stores I thought what for this all!? In the end thise unnecessery thing annoy me. I stoped shopping madness, because the first and only what I need is myself.

I am learning to understand the psychology of men. Ofcourse all men are not the same. In the second practice of theory the point is not so much all men, but my friends Alex unusuall nature of men. He is emotional men. Emotion is love, desire. If my grandmother love and care by making food, then Aleks express hes enjoyment by communicating phisically (touch). Some says it is worm-blooded Spanish mens nature. Practise goes on when men understand intimasy in one way, but women in more or less different way. (Speaking about me and Aleks). When speaking about “less to have, more to be”, men wants to have it all. Even if not full sexual contact and full one is the same for him, he anyway wants it all. But I, as a woman want to have good for both of us and I want to feel good with what I do. For this reason idea crossed my mind, if there are no difference between more or less(one and other), take less than (again) choose for more. It would be unacceptable if men, by wanting all, would take something off me without me giving it. Think about this. Make growth in your character. I don’t know if this is just because of men attracted to sex or because of difference of men way of views. Less to have and more to be in sexual life is not refusal or “shouldn’ts” to reach all the joy, but exsperimenting and trying something new by leting yourself enjoy less, taking the consequence as positive affect.

The third example I have mentioned in the story “Love and money circle”. Althought I would want to, bun I don’t need all the money of world. Necessery is so much to achieve the very needs and to make your dreams come true. I found myself in situation when I could earn more and more. How are you gonna refuse from good money earned in good way!? For some time can like this. But! It is not worth to overwork, feel exausted after, without strengs in body, neither in brain. I am not the slave of money, neither slave of work. Money is my friend and I am friend of my own self. Thats why “less to have and more to be” works perfectly here.

To give up the needless things its possible to gain likable valies, such as higher satisfaction, personal time and freedom, respect. You allways can change the rules of “game” because in your life you set the ways and rules. If one way doesn’t fit, chose another one.img_3498-2

Iegūt mazāk, būt par vairāk

“Less to be, more to have” teorija skaidrota no trīs manas dzīves notikumu piemēriem. Kā izdarīt izvēli par labu iegūt mazāk un ticēt, apzināties, ka tas ir ceļš, lai kļūtu par “vairāk.” Pastāv teorija, kas apgalvo, ka iegūstot/esot ar mazāk nenozīmē zaudēt vai būt zaudētājam, mazāk vērtīgam.

Vispirms ar šo teoriju raksturojošo praksi saskāros sākot dzīvot viesnīcā. Varēju tur ne tikai uzturēties neierobežotu laika posmu, bet arī baudīt maltītes pēc pilnas programmas. Taču drīz vien tas man pat sāka traucēt. Un tas jau vien liecina, ka iegūt visu un cik gribas ir cilvēkam nedabiski, neveselīgi. Tas vienkārši nav dabīgi. Proti, kā iemācīt sev saprast un pieņemt, ka viss nav nepieciešams. Lai gan ēdiena bija daudz, kvalitatīvs un par velti, taču manam ķermenim galu galā vajag nedaudz. Likt sev saprast, ka nedaudz būs daudz vērtīgāk un jēgpilnāk ne kā par daudz. Ar acīm varētu apēst visu, taču puncītim ir savs tilpums un veselībai arī. Es sāku izmēģināt, kā tas ir, ka pietiek ar mazāk, kā tas ir, ka tu pieņem drusciņu un esi par to dubultā gandarīts. Man garšo labi paēst. Reizēm šķiet, ka iepriekšējā dzīvē biju pusizbadējies klejotāju indiānis. Hahaa

Ar ēdienu vēl šo “having less, becoming more” lietu var saprast. Taču, piemēram, iepērkoties secondhandos nonācu pie secinājuma, priekš kam tas viss!? Beigās tās liekās mantas tracē un uzdzen nelabumu. Tam ir pielikt punkts, jo galvenais kas pašam priekš sevis ir nepieciešams esi Tu pats!

Es mācos izprast vīriešu psiholoģiju, viņu dabu. Protams, ka cilvēki ir dažādi, bet tik un tā. Taču šajā, otrajā, gadījumā lielāks sakars tam ir ne tik daudz ar vīriešu dabu, bet ar mana drauga Aleksa savdabīgi vīrišķo būtību. Viņš ir emocionāls vīrietis. Emocija ir patika, mīlestības izpaušana. Ja manas vecmammas mīlestība un rūpes iet caur vēderu, tad Alekam fiziskas komunikācijas ceļā. Daži saka, ka tā esot karstasīnīgi Spāniskā vīrieša daba. Tātad, vīrieši intīmās aktivitātes uztver vienā veidā, sieviete pavisam/diezgan citādākā. (Konkrēti es un Alekss, par visiem to nevaru apgalvot). Apskatot “gūt mazāk, kļūt par vairāk” praksi, vīrietim acīm redzami gribas iet uz ‘’pilnu banku’’. Lai gan nepilnīgs seksuālais kontakts un tiešs viņam ir viens un tas pats (detaļas tekstuāli neaprakstīšu), viņš tik un tā grib vairāk. Viņš grib visu! Taču es kā sieviete vēlos, lai ir abpusējs labums, lai es pati justos labi. Lai nav tā, ka vīrietis gribot visu, man kaut ko atņem. Tapēc arī ienāca prātā doma, ja jau nav starpības starp vienu un otru, tad tā vietā, lai (atkal) gūtu visu, izvēlies iegūt mazāk. Padomā par to. Audzini raksturu! Nezinu vai tas ir tikai seksuālos attiecību dēļ vai vīrieša atšķirīgās domāšanas dēļ. “Less to have – more to be” intīmajā dzīvē ir nevis nedrīkstēšana kaut ko līdz galam iegūt, bet sevis trenēšana un testēšana, mācīšanās ar labu saņemt mazāk, apzinoties arī tā sekas.

Trešais prakses piemērs jau ir pieminēts rakstā “Mīlestības un nauda iet kopā”, proti, ka, lai gan gribētos, taču man nav vajadzīga visas pasaules nauda. Nepieciešams it tik, ar cik var apmierināt patiešām nepieciešamo un īstenot sapņus. Atradu sevi situācijā, kurā varēju pelnīt vēl un vēl. Kā Tu neatteiksies no labas naudas labā veidā pelnītas!? Ik pa laikam šādi var, taču. Taču nav vērts pārstrādāties un pēc tam sliktu justies. Kā lupatai, jo nav spēka ne galvā, ne ķermenī. Es neesmu naudas vergs, ne arī sava darba vergs. Nauda ir mans draugs un es pati savējais. Tapēc ‘’less to have and more to be’’ šeit izcili strādā.

Apzinoties un atsakoties no liekā, nevajadzīgā (lai gan vilinošā) pretī var saņemt patīkamas vērtības, kā vairāk gandarījuma, personīgo laiku un brīvību, cieņu no citiem, apzinātu cieņu pret sevi. Labsajūtu par savā labā izdarītu vērtīgu izvēli arpieņemamām sekām. Ar prātu kopā var visādus brīnumus sameistarot. Un galu galā ir tik ļoti vērst pamēģināt apēst mazāk, kaut ko citu, piebremzēt ar karstasinīgo dabu pirms iedomātā “finiša” un mīlēt mazāku daudzumu naudas. Ja nu gadījumā tas nebūs patīkami vai pieņemami pēc pirmā izmēģinājuma, būs visas iespējas nākamajā reizē darīt kā citādāk. Paspēlējies!

 

Author of text and photo: Madara Grantina aka Charmy Amely

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s